Padidėjusio prakaitavimo gydymas

Pagausėjęs prakaitavimas arba hiperhidrozė – tai liga, sukelianti didelį fizinį ir psichologinį diskomfortą. Sergant šia liga, žmones kankina itin gausus prakaitavimas, kurio pažaboti nepadeda nei antiperspirantai, nei dažnas prausimasis. Manoma, jog hiperhidrozę sukelia padidėjęs nervų aktyvumas, dėl kurio yra pažeidžiami specifiniai nervai, priklausantys grupei, vadinamai simpatine nervų sistema. Hiperhidrozė gali pažeisti tam tikras specifines vietas, dažniausiai – pažastis, delnus, padus, veidą, kirkšnis, liemenį, nugarą arba apimti visą organizmą.

Hiperhidrozės požymiai:

 • Gausesnis nei įprastai prakaitavimas;
 • Prakaitas muša net ir ilsintis, nekarščiuojant;
 • Ant drabužių nuolat atsiranda prakaito dėmės;
 • Tenka nuolat valyti rankas ir veidą;
 • Atsiranda poreikis porą kartų per dieną keisti kojines, lįsti po dušu;
 • Atsiranda įsisenėjęs prakaito kvapas – oda pasidaro balta, minkšta ir papurtusi, todėl atsiranda didesnė tikimybė užsikrėsti bakterinėmis ar grybelinėmis infekcijomis;
 • Atsiranda diskomfortas būti arti kitų žmonių, spausti ranką.

Pagausėjusio prakaitavimo gydymas atliekamas botulino toksino pagalba – tai efektyvi hiperhidrozės gydymo priemonė daugeliui pacientų. Šio gydymo veikimo principas paprastas – laikinai blokuojamas nervinio impulso signalas, kuris stimuliuoja prakaito liaukas ir tokiu būdu stabdo prakaito išsiskyrimą. Svarbu pabrėžti, kad gydymas botulino toksinu panaikina pagausėjusį prakaitavimą vidutiniškai 9–12 mėn. Paprastai pakanka vienos procedūros per metus. Gydymas botulino toksinu trunka apie valandą, o po jos iš karto galite sėkmingai grįžti prie įprastinės veiklos.

Po procedūros:

 • Injekcijų vieta paraudusi, tai paprastai išnyksta per 30 min
 • Botulino toksinas pradeda veikti trečią ketvirtą parą, o efektas trunka mažiausiai šešis mėnesius. Vėliau prakaito liaukos po truputį vėl aktyvuojasi, tad injekcijas rekomenduojama pakartoti.
 • Vieną parą po procedūros injekcijos vietos negalima traumuoti, masažuoti.
 • Vieną savaitę po procedūros rekomenduojama vengti saulės spindulių, soliariumo, saunos.

Atsiliepimai

Kiekviena moteris iš prigimties yra karalienė ir verta geriausio aptarnavimo. 👑
Plaukelių šalinimas lazeriu ir kūno kontūravimo procedūros Medestetus klinikoje yra vienas geriausių sprendimų! Medestetus klinikoje Kaune manęs laukia maloni aplinka, kvalifikuoti specialistai, išskirtinis dėmesys kiekvienam klientui. Ir kurgi aš buvau anksčiau? 😊

Viktorija Jakučinskaitė

Pagrindinė priežastis, dėl kurios išsirinkau šią kliniką, nes čia dirba tikri profesionalai! Kiekvienam klientui skiriama daug dėmesio, o svarbiausia negaili lazerio impulsų, kas ir lemia plaukelių šalinimo procedūros efektyvumą. Man labai patiko šios klinikos požiūris, kad svarbiausia kokybė, o ne kiekybė!

Inidė Jasnauskaitė

Medestetus kliniką, man rekomendavo artima draugė, kadangi pamačiau jos odos pokyčius ir nusprendžiau, kad reikia atsiduoti į profesionalų rankas. Noriu pasidžiaugti, kad Medestetus klinikoje nuostabiai jauki aplinka, kurioje vos įžengus, norisi atsiduoti į puikių specialistų rankas ir užmigti.😊 Čia visada snūsteliu, kaskart atsigulus į procedūrinę lovą 😊

Eglė Straleckaitė

Jau po pirmo apsilankymo Medestetus klinika užsitarnavo mano pasitikėjimą bei pranoko lūkesčius. Procedūra atlikta ypatingai kruopščiai, personalas – labai malonus, viskas čia nauja ir gražu. Nuo šiol ši klinika bus viena iš pagrindinių mano stotelių lankantis Kaune.

Simona Berlinskaitė

Man svarbi visuma: specialisto išsilavinimas, įgūdžiai, patirtis, komunikacija. Be galo džiaugiuosi atradusi Medestetus kliniką. Balansas tarp profesionalumo, nuoširdumo ir požiūrio į pacientus mane džiugina kiekvieną kartą. Kadangi pati dirbu su klientais, esu įsitikinusi, kad Medestetus rūpi ne kiekybė, o kokybė. Kiekvieną kartą procedūras pradeda aptarimu bei konsultacija, o procedūros yra profesionalios!

Laura Jakubauskienė

Anksčiau esu išbandžiusi ne vieną lazerį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tačiau, plaukelių šalinimas lazeriu Medestetus klinikoje – metų atradimas! Čia specialistai visuomet maloniai pasitinka bei pritaiko efektyviausia, greičiausia procedūrų kursą. Tai geriausias mano sprendimas, kurio gailiuosi nepadarius anksčiau.

Nijolė Dahmani

Man labai patinka, jog šioje klinikoje dirba labai malonūs specialistai, yra graži aplinka, naudojamas naujausios kartos Asclepion Mediostar Monolith diodinis lazeris, kuris savo galingumu pranoksta kitus rinkoje esamus lazerius ir procedūras visam kūnui galima atlikti net vasaros metu!

Kamilė Dambrauskaitė

Kodėl pasirinkau Medestetus kliniką? Nes jie savo srities profesionalai, kurie puikiai nusimano lazerių parametruose, todėl procedūros tampa labai efektyvios ir komfortiškos. Kiekvienam klientui skiriamas ypatingas dėmesys! Mano nuoširdi rekomendacija!

Greta Mikalauskytė